ŁADUJĘ

Wpisz aby wyszukać

Zamach w Toronto. To ten człowiek prawdopodobnie zabił w poniedziałek 10 osób

News Świat

Zamach w Toronto. To ten człowiek prawdopodobnie zabił w poniedziałek 10 osób

Udostępnij
Dostawczak

Poniedziałek 23 kwietnia, godzina 13:30, furgonetka wypożyczona kilka chwil wcześniej wjeżdża w tłum ludzi. Ginie 10 osób, a 15 ciężko rannych trafia do pobliskich szpitali. Kierowca ucieka, jednak po kilkunastu minutach prawdopodobnie on zostaje zatrzymany przez policję. To prawdopodobnie 25-letni Alek Minassian, spokojny student informatyki uczący się na pobliskim uniwersytecie.

Policja do teraz nie wie, czym motywował się Alek Minassian, który to prawdopodobnie w poniedziałek zabił 10 osób i ranił kilkanaście, wjeżdżając w nich wypożyczonym samochodem dostawczym. W oświadczeniu dla prasy rzecznik policji poinformował, że mało prawdopodobne jest, by Minassian był członkiem jakiejkolwiek grupy terrorystycznej. Podejrzewa się, że sprawca ma problemy psychiczne. Mark Sauders, szef policji w Toronto powiedział w jednym z wywiadów, że jego działania były zapewne przemyślane i nie ma mowy o nieszczęśliwym wypadku: „Z ogólnej perspektyw można stwierdzić, że kierowca wjechał w tłum ludzi celowo” – mówi Sauders.

Minassian publikuje tajemniczą wiadomość na Facebooku

Kilka minut przed zamachem Minassian opublikował na Facebooku tajemniczą wiadomość, która nawiązywała do wydarzenia z 2014 roku, kiedy to Elliot Rodger, syn reżysera Petera Rodgera dopuścił się masowego morderstwa w miejscowości Isla Vista na kampusie Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Barbara. Zginęło wtedy sześć osób, a kilkanaście zostało rannych. Śledczy uważają, że post Minassiana ten miał być zapowiedzią nachodzących wydarzeń. Sprawca zamachu mógł się kierować osobistymi pobudkami związanymi z uczestnictwem w subkulturze działaczy na rzecz praw mężczyzn. Alek został aresztowany kilka minut po zamachu.

Premier łączy się w bólu

Justin Trudeau, premiera Kanady skomentował sprawę zamachu. Powiedział, że cały kraj łączy się z rodzinami ofiar i zapewnił, że policja zrobi wszystko, by wyjaśnić motywy działania zamachowca. Alek Minassian, domniemany sprawca zamachu w Toronto prawdopodobnie resztę swojego życia spędzi w więzieniu.

Źródło: CNN

Tagi