ŁADUJĘ

Wpisz aby wyszukać

Top Chef: Zakończyła się kolejna edycja

News Polska

Top Chef: Zakończyła się kolejna edycja

Udostępnij
Top Chef

Zakończyła się kolejna, siódma już edycja popularnego programu Polsatu, Top Chef. Tym razem 100 tysięcy złotych i elitarny tytuł wygrała Sylwia Stachyra z Lublina. W finale pokonała Jana Kilańskiego z Warszawy oraz Ewelinę Łapińską z Białegostoku. Rywalizacja między finalistami była niezwykle zacięta. Jury polsatowskiego show przyznało, że był to najlepszy finał w historii programu. Sprawdź co działo się w ostatnim odcinku tej edycji.Top Chef

Źródło: Wikipedia

 

Sylwia Stachyra zwycięzcą Top Chef

Zwycięskie dania w Top Chef

Zwyciężczyni podczas finału przygotowała m.in. pierożki z farszem rodem z Turcji, ale o ciekawym smaku – cebularza lubelskiego. Oprócz tego na talerzu gościły: zawijas nasutowski z kawiorem ślimaczym, jabłka kiszone w kremie, kotlety z grasicy w sosie miętowym. Całość brzmi dość egzotycznie, ale musimy zaufać jurorom. Na przygotowanie pięciu posiłków uczestnicy mieli trzy godziny, a każdą potrawę musieli podać równo co osiem minut. Na szczęście mogli skorzystać z pomocy uczestników, których wcześniej pożegnaliśmy w programie. Wojciech Modest Amaro, Ewa Wachowicz, Maciej Nowak i Robert Sowa decyzję podjęli jednogłośnie.

Sylwetka zwyciężczyni siódmej edycji

Zwyciężczyni polskiej edycji Top Chef to pochodząca z Lubina, Sylwia Stachyra, która aktualnie mieszka w Warszawie. Gotowaniem interesuje się od dziecka. Sama wspomina czasy, w których gotowała dla koleżanek ze szkoły. Kucharzem chciała być od zawsze. Swój warsztat szkoliła nawet u boku cenionego Gordona Ramseya (juror amerykańskiej edycji MasterChef) w Londynie. Gotowała na jachtach, w rezydencjach, prowadziła swoją restaurację. Jest freelancerem oraz kulinarnym konsulatem. Ma 32 lata i swoją pasją do gotowania chce dzielić się z innymi. Po ogłoszeniu wyników powiedziała:

„Dziękuję. Chcę moją wiedzę szerzyć i uczyć. Brawo dla polskiej gastronomii. A teraz plan jest jeden: Impreza!”
Źródło: party.pl

Ewa Wachowicz zachwyciła kreacją

W finałowy wieczór oczy widzów były skupione nie tylko na finałowej rozgrywce pomiędzy uczestnikami programu, ale także na jurorce. Ewa Wachowicz wystąpiła w pięknej, długiej sukni. Srebrna kreacja, którą wybrała na wieczorny finał sprawiła, że była Miss Polonia wyglądała olśniewająco. Nie da się ukryć, że jurorka nie wyglądała w niej na 47 lat.

Tagi