ŁADUJĘ

Wpisz aby wyszukać

Sulęcki vs Jacobs: Pierwsza porażka Polaka

News Polska Sport Świat

Sulęcki vs Jacobs: Pierwsza porażka Polaka

Udostępnij
Sulęcki

Maciej Sulęcki przegrał walkę z Danielem Jacobsem. Polak walczył dzielnie do końca, ale to Amerykanin triumfował. Porażka przekreśliła szansę naszego rodaka na walkę o pas federacji WBA w wadze średniej. „Striczu” nie przystępował do pojedynku jako faworyt. Pokazał jednak, że liczy się na zawodowym ringu i może mierzyć się z najlepszymi.

Walka do końca, ale to Jacobs górą

SulęckiWalka toczyła przez wszystkie zakontraktowane rundy. Polak starał się jak mógł jednak Amerykanin okazał się za mocny. Kibice, którzy przyszli na nowojorską galę wspomóc rodaka, liczyli na szybki nokaut. Nic z tego. Sulęcki dzielnie wytrzymał, nie poddając się do końca. Ostatnia runda była jednak dla niego kryzysowa. Polak padł na deski, a sędzia rozpoczął liczenie. Po chwili jednak wstał i podjął dalszą walkę, angażując się w wymianę ciosów. Niestety nic już nie dało się zrobić. Jacobs po gonu, podniósł ręce na znak zwycięstwa, a Maciej tylko kręcił głową. Sędziowie wydali jednogłośny werdykt, punktując na korzyść Amerykanina: 116:111, 117:110, 115:112. Było to 34. zwycięstwo Jacobsa, a pierwsza porażka Polaka na zawodowym ringu. Skrót walki można obejrzeć na stronie TVP Sport.

Kontrowersyjna decyzja?

Sędziowie byli jednogłośni. Warszawianin werdykt też przyjął z pokorą. Odmienną opinią o walce na serwisach społecznościowych podzielili się koledzy ze świata boksu. Artur Szpilka stwierdził, że była to kradzież, zaś Krzysztof Głowacki ocenił, że wygrał biznes. Oczywiście nie brakuje też głosów, że sędziowie mieli rację. Cóż sport często rodzi wątpliwości, dlatego walki najlepiej kończyć nokautem.

Maciej Sulęcki

Maciej Sulęcki urodził się 2. maja 1988 roku w Warszawie. Był Mistrzem Polski Juniorów, zdobywał pas Rzeczpospolitej Polski. Jego kariera na zawodowym ringu zaczęła się w 2010 roku. Pokonał w tedy, przez nokaut w pierwszej rundzie, Adama Gawlika. Od tego czasu stoczył jeszcze 26 walk. Do walki z Danielem Jacobsem był niepokonany. Jego kariera nabiera rozpędu. Zobaczymy jak walka z Amerykaninem wpłynie na jego dalsze losy.

Pierwsza porażka Sulęckiego

Przegrana walka Polaka to pierwsza taka sytuacja na zawodowym ringu. Do tej pory Maciej stoczył 27 walk, z których 10 zakończył przed czasem. Co prawda ta porażka kosztowała go wiele, bo pozbawia go szansy na tytuł mistrzowski, ale przecież jego kariera jeszcze się nie kończy. „Striczu” pokazał, że jest mocny. Miejmy nadzieję, że ta walka będzie dla niego dobrą lekcją i Polak powróci na ring jeszcze mocniejszy.

Tagi