ŁADUJĘ

Wpisz aby wyszukać

Soldić obronił pas? Czy mamy nowego mistrza KSW?

News Polska Sport

Soldić obronił pas? Czy mamy nowego mistrza KSW?

Udostępnij
Soldic

Soldic14 kwietnia we Wrocławiu miała miejsce kolejna gala polskiej federacji KSW. W 43 edycji rozegrano osiem walk w tym jedną walkę wieczoru o mistrzowski pas w wadze półśredniej. Najważniejsze starcie wieczoru rozegrało się pomiędzy zawodnikiem z RP Dricusem Du Plessis, a ówczesnym mistrzem tej kategorii wagowej, z Chorwatem, Roberto Soldić. Po imponującej walce nowym mistrzem został Plessis, który pokonał swojego przeciwnika przez nokaut w drugiej rundzie.

Niecodzienna walka wieczoru

Walka wieczoru dwóch zagranicznych zawodników to nie jest typowe dla pojedynków rozgrywanych przez federację KSW. W osłonie 41 Roberto Soldić w walce o mistrzowski pas, w kategorii do 77 kg, pokonał Borysa Mańkowskiego. Tak poobijał Polaka, że publiczność oszalała. Już wtedy mistrzem kategorii półśredniej był Dricus Du Plessis. Organizatorzy gali podjęli więc decyzję o konfrontacji reprezentanta RPA z Chorwatem. Stawiając, tym samym na widowisko na światowym poziomie. Nie pomylili się. Walka była pełna emocji. Warta pasa mistrzowskiego.

Spore problemy, a jednak wielki sukces

Soldić dominuje w stójce

Soldić swą walkę zaczął bardzo mocno. Nie wywołało to jednak wrażenia na Du Plessis, który wykonał gardę. Chorwat jednak nie dał zdobyć przewagi zawodnikowi z RPA i przygotował dla niego świetną kombinację ciosów i sprowadził walkę do parteru. Du Plessis był w opałach, ale udało mu się wytrwać i doprowadzić do walki w stójce. Duży rozwój wydarzeń sprawiał, że runda przebiegła pod znakiem dominacji Soldicia, który znacznie lepiej spisywał się w stójce i był o krok od zwycięstwa, jednak zawodnik z RPA świetnie radził sobie z atakiem Chorwata.

Spektakularny rozwój akcji

Druga runda od początku sugerowała zwycięstwo Chorwata. Soldić świetnie radził sobie z wyprowadzaniem ciosów, ale Du Plessis się nie poddawał. Pokazał, że i on świetnie radzi sobie w stójce. Lewa kontra idealnie trafiła w rywala i powaliła go na matę. Potem wyprowadził serię ciosów, które znacznie przybliżyły go do mistrzowskiego pasa. Ostatnia akcja to już tylko dominacja Du Plessisa, który był szybszy o ułamek sekundy, od Soldicia. Ten jeden cios sprawił, że federacja KSW ma nowego mistrza w kategorii półśredniej, a Roberto Soldić o pasie musi zapomnieć. Imponująca walka, zasługująca na miano walki wieczoru przysporzyła widzą niemiarę doznań mimo braku w niej Polaków.

Walki Polaków podczas KSW 43

W innych walkach podczas gali swoje pojedynki stoczyli Polacy. W pierwszej rundzie, przez techniczny nokaut, Damian Janikowski pokonał Yannicka Bahatiego. Swoją walkę również przez TKO przegrał Michał Andryszak, który mierzył się z Philipem de Fries. Michał Michalski poddał się w trzeciej rundzie Davidowi Zawada. Walką na punkty rozegrały się pozostałe pojedynki, a w nich:

  • Salahdine Parnasse  pokonał Artura Sowińskiego,
  • Norman Parke  zwyciężył z Łukaszem Chlewickim,
  • Antun Racic wygrał z Kamilem Selwą,
  • Maciej Kazieczko pokonał Macieja Kalicińskiego.

Skróty walk dostępne w serwisie Polsat Sport.

O starciach Polaków w mieszanych sztukach walki pisaliśmy też we wcześniejszych artykułach.

 

Tagi