ŁADUJĘ

Wpisz aby wyszukać

Słoboda nie żyje! Wstrząsająca wiadomość z aktorskiego świata.

News Polska Zdrowie

Słoboda nie żyje! Wstrząsająca wiadomość z aktorskiego świata.

Udostępnij

Elżbieta Słoboda zmarła prawie trzy tygodnie temu. 14 kwietnia, w sobotę, o jej śmierci poinformował, za pomocą Facebook’a , poinformował Zbigniew Hołdys. Polska aktorka chorowała, ale nie chciała korzystać z pomocy medycznej. Stosowała medycynę holistyczną, która niestety nie przyniosła rezultatów.

SłobodaŹródło: Wikipedia

Elżbieta Słoboda nie żyje

Zbigniewa Hołdysa z Elżbietą Słobodą łączyła wieloletnia przyjaźń. Na portalu społecznościowym nie szczędził ciepłych słów o aktorce:

(…) Widziałem z bliska jej zajęcia i ich efekty, widziałem jak w Warszawska Szkoła Filmowa z amatorów, ludzi co przyszli prosto z ulicy, czyniła wrażliwe, nieprawdopodobnie przejmujące postaci teatralne i filmowe. Jak czyniła ich lepszymi ludźmi, otwierała ich dusze, uczyła grać techniką, jaką posługują się najlepsi – Meryl Streep czy Al Pacino. 

Źródło: Facebook

Była też koleżanką Bogusława Lindy, z którym razem pracowała na planie serialu.

Kariera Elżbiety Słobody

Małgorzata Słoboda urodziła się w 1959 roku. Swoje początki stawiała w Teatrze Pantomimy we Wrocławiu. Występowała tam na przełomie lat 70. i 80.  Później wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Zana była głównie z występu w serialu „07 zgłoś się”, ale także roli Barbary z Polsatowskiego sitcomu „I kto tu rządzi”. Ostatnio można było ją zobaczyć w 2015 roku, w filmie „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”. Aktorka nie mogła poszczycić się długą filmografią. Studia na nowojorskiej uczelni, Actors Studio Drama School, dały możliwość wykładania na Warszawskiej Szkole Filmowej. Nigdy nie pragnęła być w centrum uwagi, dlatego oddała się prowadzeniu zajęć dla młodzieży, co wychodziło jej fenomenalnie. Zbigniew Hołdys udostępnił także film, na którym widać jak Słoboda radziła sobie w roli wykładowcy metod aktorskich.

Szczegóły śmierci

Niestety nie wiadomo na co aktorka chorowała i jaka była bezpośrednia przyczyna śmierci. Wiadomo, że chorowała wiele lat. Nie chciała jednak zaufać chirurgom więc uciekała się do metod medycyny holistycznej. Wierzyła, że droga duchowa – modlitwa i medytacja pozwolą znaleźć ukojenie. Niestety nie był to dobry wybór. Aktorka zmarła w wieku 59 lat, pozostawiając po sobie pustkę.

Tagi