ŁADUJĘ

Wpisz aby wyszukać

Amerykański polityk Paul Davis Ryan, spiker Izby Reprezentantów z ramienia Partii Republikańskiej nie będzie startować w nadchodzących wyborach

News Polityka Świat

Amerykański polityk Paul Davis Ryan, spiker Izby Reprezentantów z ramienia Partii Republikańskiej nie będzie startować w nadchodzących wyborach

Udostępnij
paul ryan

Paul Davis Ryan poformował dziś, że nie będzie ubiegać się o reelekcję w listopadzie. W oświadczeniu dla mediów powiedział, że nie żałuje swojej decyzji chociaż pracy podporządkował całe życie, nawet prywatne. Ryan będzie wspierać Partię Republikańską do stycznia przyszłego roku.

Wyjaśniając swoją decyzję Ryan powiedział, że kierował się głównie dobrem dzieci. Chce więcej czasu spędzać ze swoją rodziną, która w ostatnim czasie zarzuca mu brak zainteresowania domowymi sprawami. Polityk zapewnił, że wesprze Partię Republikańską w nadchodzących wyborach. Ma zająć się gromadzeniem funduszy na kampanię oraz wspomagać kolegów swoją obszerną wiedzą i doświadczeniem.

Najważniejsza rodzina

„Prawdą jest, że życie zawodowe może łatwo przejąć kontrolę nad osobistym. Nie możemy pozwolić, aby tak się stało, bo są rzeczy o wiele ważniejsze, a praca szybko bardzo przeminie” – mówi Ryan w rozmowie z dziennikarzem – „Inne rzeczy równie szybko potrafią przeminąć, na przykład bycie ojcem i mężem” – dodaje.

Ryan od młodości w polityce

Paul Davis Ryan urodził się w 1970 roku w Janesville (stan Wisconsin) jako syn prawnika i gospodyni domowej. Gdy miał 16 lat jego ojciec zmarł na zawał serca. W 1992 roku Ryan obraonił dyplom z ekonomii na uczelni Miami University. Już podczas studiów przejawiał bardzo duże zainteresowanie polityką, należąc do stowarzyszenia Delta Tau Delta. Od 1995 roku pracował jako osobisty asystent senatora Boba Kastena, a później na tym samym stanowisku współpracował z senatorem Samem Brownbackiem. W 1998 roku polityk wystartował w wyborach do Izby Reprezentantów z ramienia Partii Republikańskiej. Zwyciężył z wynikiem niespełna 60% głosów. Od tego czasu nieprzerwanie uczestniczy w obradach Kongresu, reprezentując Partię Republikańską. Prywatnie jest ojcem trójki dzieci i mężem Janny Little.

Źródło: NYTimes

Tagi