ŁADUJĘ

Wpisz aby wyszukać

Rita Ora zrozpaczona śmiercią Avicii. Co powiedziała?

Europa News Polska Świat

Rita Ora zrozpaczona śmiercią Avicii. Co powiedziała?

Udostępnij

20 kwietnia 2018 zmarł popularny DJ, Avicii, czyli Tim Bergling. Informacja ta wstrząsnęła całym rynkiem muzycznym. Nic dziwnego, że wokalistka Rita Ora opłakuje kolegę. W końcu nagrała z nim ostatni hit „Lonely Together”. Artystka jest załamana. Inni muzycy nie kryją zdziwienia i podobnie jak rodzina są w szoku po tym co się stało.

Avicii nie żyje

Ciało artysty zostało znalezione w hotelowym pokoju w Muscat, stolicy Omanu. Do tej pory nie znane są przyczyny śmierci DJa. Wiadomo, że od jakiegoś czasu miał problemy z trzustką. Z tego też powodu zrobił sobie przerwę w działalności muzycznej. Wcześniej, w roku 2014, muzykowi wycięto pęcherzyk żółciowy i wyrostek robaczkowy. Spekuluje się, że jego problemy wiązały się częściowo z nadużywaniem alkoholu. Dokładnej przyczyny śmierci nie podano. Nie wiadomo też kiedy będzie cokolwiek wiadomo. Menadżerka wydała oficjalne oświadczenie o śmierci Avicii, informując jednocześnie, że będzie to jedyne oficjalne oświadczenie.

Rita Ora załamana

Rita OraPo śmierci artysty głos zabrało wielu artystów. Nie da się ukryć, że oczy skupiły się na wokalistce, która nagrała z nim ostatni singiel. Rita Ora, bo o niej mowa zabrała wczoraj głos w tej sprawie:

Nie mam słów. Pamiętam, jak wspaniale było tworzyć razem „Lonely together”. Czuję, jakbyśmy rozmawiali wczoraj. Kondolencje dla rodziny, przyjaciół i fanów, którzy go wspierali. Niech spoczywa w pokoju. Odszedł zbyt szybko. Jestem zdruzgotana. Mam złamane serce [Źródło: Twitter]

Nic dziwnego, że śmierć kolegi tak bardzo nią wstrząsnęła. W końcu artysta miał zaledwie 28 lat. Singiel, który nagrali w sierpniu 2017, miał zapowiadać kolejną płytę Avicii. Rita Ora, po owocnej współpracy będzie pewnie długo wspominać czas, kiedy to pracowali nad utworem. To na pewno szok, że autora takiego hitu już nie ma wśród nas.

Nie tylko Rita Ora w żałobie

Całe otoczenie muzyki klubowej i nie tylko opłakuje artystę. Jego śmierć to szok dla całego muzycznego świata. W mediach społecznościowych roi się od kondolencji dla rodziny i ciepłych słów pod kierunkiem artysty. Swojego wzruszenia nie kryją m.in. David Guetta, Tiesto, Zedd, DJ Snake, Steve Aoki, Dua Lipa, Charlie Puth, czy Ellie Goulding. Wielu artystów miało szansę z nim współpracować i zobaczyć jak wiele talentu posiadał. Swój smutek wyraziła także była dziewczyna Avicii, która za pomocą Instagrama pokazała jak wiele dla niej znaczył. Ta śmierć to szok dla wielu fanów. Nie pozostaje nic innego jak zatracić się w jego muzyce.

Edit:

Znamy przyczynę śmierci Avicii. Artysta popełnił samobójstwo. Dokonał tego za pomocą szklanej butelki podcinając sobie żyły. Rita Ora podczas obchodów Dnia Króla (27.04.2018) w Holandii wykonała piosenkę po raz pierwszy po śmierci DJ’a. Wykonanie uczciła wcześniej minutą ciszy.

Tagi