ŁADUJĘ

Wpisz aby wyszukać

Kanada: Narządy jednego z zawodników drużyny Humboldt Broncos mogą uratować życie sześciu osobom

News Sport Świat

Kanada: Narządy jednego z zawodników drużyny Humboldt Broncos mogą uratować życie sześciu osobom

Udostępnij

W piątek o godzinie 17 czasu lokalnego na autostradzie w prowincji Saskatchewan w Kanadzie doszło do tragicznego w skutkach zderzenia autokaru przewożącego członków młodzieżowej drużyny hokejowej Humboldt Broncos z ciągnikiem siodłowym. Na miejscu zginęło 14 osób, a 15 zostało przetransportowanych do szpitali. Dziś rodzina Logana Bouleta, 21-letniego zawodnika, który na wskutek obrażeń umarł kilkanaście godzin po wypadku w szpitalu, poinformowała, że jego organy pozwolą uratować sześć osób.

„Zgodnie z wolą naszego syna, jego organy zostaną przekazane do przeszczepów. Obecnie wiemy, że pomoże on co najmniej sześciu osobom” – napisała w oficjalnym oświadczeniu rodzina zmarłego – „Logan wielokrotnie podkreślał, że chce oddać swoje narządy. Gdy tylko skończył 21 lat wyrobił kartę dawcy. Teraz po śmierci znów może zostać bohaterem, tym razem nie na boisku” – dodają.

To miało być kolejne spotkanie zaprzyjaźnionych zespołów

Drużyna jechała na mecz towarzyski z Nipawin Hawks, który miał odbyć się 200 kilometrów od rodzinnej miejscowości Saskatchewan. Byłoby to już piąte spotkanie obu zespołów. Ponad połowa osób zginęła, w tym trener Darcy Haugan, kapitan drużyny Logan Schatz oraz kierowca autobusu i fotograf drużynowy. Reszta ciężko rannych pasażerów została przetransportowana do pobliskich szpitali.

Cała Kanada w żałobie, a powód jeszcze nieznany

Tragedia wstrząsnęła całą Kanadą. Premier Justin Trudeau jeszcze w piątek napisał, że łączy się w bólu z rodzinami wszystkich ofiar. Dodał, że sam nie potrafi sobie wyobrazić, co teraz przeżywają. Nie jest znana jeszcze przyczyna tragedii. Sprawą już teraz zajmują się odpowiednie organy, jednak nie wiadomo, ile czasu zajmie śledztwo. Kierowca ciężarówki został zatrzymany do dyspozycji policji, jednak po kilku godzinach zwolniono go do domu.

Źródło: USA Today

 

Tagi