ŁADUJĘ

Wpisz aby wyszukać

News Polska Sport

Karolina Kowalkiewicz znów tryumfuje w UFC

Udostępnij
Kowalkiewicz

KowalkiewiczKarolina Kowalkiewicz wygrała kolejny pojedynek w oktagonie. Nasza zawodniczka, która startuje w największej federacji MMA na świecie po trudniej przeprawie pokonała Felice Herrig. Decyzja sędziów nie była jednogłośna. Punktowali oni 29-28, 28-29, 29-28.

Sama walka toczyła się głównie w stójce. Karolina Kowalkiewicz wykorzystała fakt, że rywalka słabła z czasem jednak w ostatnich minutach Felice Herring zaskoczyła ją świetną kombinacją ciosów bokserskich. Zamroczona Łodzianka nie poddała się i skutecznie wyprowadziła atak i sklinczowała Amerykankę.

Drugie z rzędu zwycięstwo

Zwycięstwo dla Polki jest bardzo cenne, bo nie tylko umacnia w rankingu, ale także przybliża do walki o pas mistrzowski w kategorii słomkowej, czyli do 52 kg. To zwycięstwo daje jej także przewagę psychologiczną, gdyż jej rywalka Joanna Jędrzejczyk, z którą przegrała w listopadzie w 2016, tego samego dnia przegrała na punkty z Rose Namajunas w walce o mistrzowski pas.

Zwycięstwo z przesłaniem

Kowalkiewicz dedykuje swoje zwycięstwo

Karolina Kowalkiewicz zwycięstwo zadedykowała ojczymowi, który jest chory na raka. Walkę podsumowała, że tak jak ona musi wygrać swoją walkę. Mamy nadzieję, że i on wypunktuje raka jak nasza zawodniczka Amerykankę.

Komentarz po zamachu

Polka skomentowała także atak na busa z zawodnikami MMA Conora McGregora. Przez Irlandczyka trzy pojedynki podczas gali 223 UFC zostały odwołane. Karolina, która na szczęście nie ucierpiała w całej sytuacji. Nie ma zamiaru pozywać Irlandczyka, bo nie doznała obrażeń, a jej walka mogła się odbyć. Zapytana przez dziennikarzy odpowiedziała z uśmiechem, że nie była, bo wychowywała się w Polsce, ale cała sytuacja wyglądała na bardzo niebezpieczną i inaczej mówiła by gdyby zajęła inne miejsce w autobusie. Podkreśliła, że poziom testosteronu i fakt okazywania siły przez przemoc jest absolutnym przegięciem. Wiemy, że sprawca został zatrzymany i być może zostanie na stałe usunięty z federacji UFC. Cała sytuacja była spowodowana tym, że McGregorowi szef federacji odebrał pas mistrzowski. Mamy nadzieję, że usłyszy zarzuty i trafi do więzienia. Karolinie Kowalkiewicz życzymy zaś kolejnych zwycięstw i kolejnej wygranej walki z Rose Namajunas. To sprawi, że Polka zdobędzie najcenniejszy pas w MMA.

Photo by NeONBRAND on Unsplash

Tagi