Wpisz aby wyszukać

FC Köln – Bayern Monachium blisko sensacji

Europa News Polska Sport

Udostępnij

05 maja o godzinie 15:30 w Köln rozegrano kolejny mecz Bundesligi, FC Köln – Bayern Monachium. Mecz 33. kolejki zakończony 1:3. Lewandowski zdobył kolejną bramkę dla niemieckiego klubu. Wynik jednak nie był przesądzony, a sam mecz przysporzył sporo stresu kibicom.FC Köln – Bayern Monachium

Faworyt pod presją

Przedostatnia kolejka zafundowała dużo wyrażeń kibicom. Faworyt spotkania Bayern Monachium do przerwy przegrywał jedną bramkę. Wszystko za sprawą Sule, który w 31 minucie spotkania strzelił gola samobójczego. Tym samym kibice klubu z Monachium, a także polscy kibice Roberta Lewandowskiego musieli poczekać na rozegranie drugiej połowy.

Pierwsza połowa meczu FC Köln – Bayern Monachium

Robert Lewandowski wbrew spekulacją pojawił się jednak w pierwszym składzie. Jupp Heynckes postanowił dać Polakowi szansę na zatarcie złego wrażenia po niezbyt udanych rozgrywkach w Lidze Mistrzów. Okazuje się, że był to słuszny ruch, bo Robert zdobył bramkę, która Bayernowi dała przewagę w meczu.

Pierwsza połowa nie należała do udanych w wykonaniu zawodników z Monachium. Spotkanie FC Köln – Bayern Monachium do przerwy było sensacją. Gracze z Köln zaczęli mocno. Już od pierwszych minut zaczęli oddawać strzały na bramkę zawodników z Monachium. Było kilka okazji, które nie zakończyły się bramką. Nie da się jednak ukryć, że ostatni w tabeli zespół przysporzył nerwów faworytom. Niewątpliwą sensacją była bramka, która padła w 31. minucie meczu. Błąd Jamesa Rodrigueza i nieudana próba zatrzymania piłki przez Sule sprawiła, że golem cieszyli się gospodarze. Bramka w pełni zasłużona choćby ze względu na walkę od pierwszych minut. Wynik 1:0 dla Köln pozostał do gwizdka oznaczającego koniec pierwszej połowy.

Druga połowa meczu FC Köln – Bayern Monachium

Początek drugiej połowy nie zapowiadał się ciekawie. Więcej emocji można było doświadczyć po 55. minucie spotkania. Faworyci zaczęli coraz skuteczniej budować akcje, co się przełożyło na końcowy wynik. Bramkarz gospodarzy, Horn, po raz pierwszy wyjmował piłkę z siatki w 59. minucie. Akcja Rafinha i Muller, sprawiła, że James Rodriguez skutecznie trafił w światło bramki. Trzy minuty nadszedł kolejny cios. Tym razem błysnął Lewandowski, który wykorzystał podanie Mullera. 72. minuta okazała się pechowa dla trenera FC Köln. Stefan Ruthenbeck oburzony, że sędzia nie podyktował rzutu karnego został posłany na trybuny. Ostatnią bramkę dla faworytów spotkania zdobył, w 78. minucie, Corentin Tolisso. Ostatnie minuty to próba odrobienia strat przez gospodarzy. Dwie akcje stracił Claudio Pizarro i nie zmniejszył rozmiarów porażki klubu z Köln. Wynik 3:1 dla Bayernu. Kluczowe akcje meczu, do obejrzenia tutaj.

Kolejny mecz już 12 maja ze VfB Stuttgart co tym razem pokażą Lewandowski i spółka?