ŁADUJĘ

Wpisz aby wyszukać

„Deodorant challenge” zbiera kolejne żniwa. Potrzebny będzie przeszczep skóry

News Świat

„Deodorant challenge” zbiera kolejne żniwa. Potrzebny będzie przeszczep skóry

Udostępnij

Od kilkunastu miesięcy wśród nastolatków panuje nowa moda na „deodorant challenge”. Po przepijaniem bananów litrem napoju gazowanego, wciąganiu cynamonu nosem i jedzeniu zmiksowanych dań z restauracji fastfoodowych przyszedł czas na spryskiwanie dezodorantem skóry do granicy wytrzymałości. Wbrew pozorom taka zabawa może okazać się niezwykle niebezpieczna.

Obecnie „deodorant challenge” najpopularniejszy jest w Stanach Zjednoczonych. To właśnie z tego kraju pochodzą prawie wszystkie filmiki prezentujące nastolatków spryskujących się dezodorantem. Matka 15-letniej dziewczynki, Jamie Prescott, która również wzięła udział w tej zabawie apeluje do rodziców, aby ostrzec przed nią swoje dzieci. Ellie Prescott być może będzie potrzebować przeszczepu skóry.

Niegojące się rany

Nastoletnia Ellie już od ponad trzech tygodni na przedramieniu posiada duże, zaropiałe i co najgorsze niegojące się rany. Są one spowodowane oparzeniami chemicznymi pierwszego stopnia właśnie od dezodorantu. „Deodorant challenge”. Jamie Prescott na swoim facebookowym profilu opublikowała zdjęcia dziewczynki i poprosiła wszystkich rodziców o pokazanie ich swoim dzieciom. Mało kto spodziewa się, że niepozorny dezodorant może wyrządzić aż taką krzywdę skórze i przyprawić człowieka o ból nie do zniesienia. „Post skierowany jest do wszystkich rodziców, którzy mają dzieci w wieku nastoletnim – proszę, usiądźcie i pokażcie im te zdjęcia” Pisze matka Ellie. „To są skutki tak zwanego „deodorant challenge”, które obecnie stało się niezwykle popularne wśród młodzieży” – dodaje.

Niezwykle niebezpieczne oparzenia chemiczne

Warto być świadomym, że oparzenia chemiczne są bardzo groźne dla naszej skóry. Pojawiają się wskutek bezpośredniego kontaktu ze środkami przemysłowymi i często skutkują obumarciem naskórka, a w przypadku przedostania się substancji do naszej krwi nawet śmiercią! Warto więc ostrzec dzieci przed niebezpieczeństwem i mieć na nie oko.

Źródło: Sacbee.com, Facebook

Tagi