ŁADUJĘ

Wpisz aby wyszukać

Jaką Tequilę będą pić jutro amerykanie podczas święta Cinco de Mayo?

News Świat

Jaką Tequilę będą pić jutro amerykanie podczas święta Cinco de Mayo?

Udostępnij
amerykańskich

Co roku amerykanie obchodzą święto Cinco de Mayo (z hiszpańskiego piąty maja), upamiętniające zwycięstwo meksykańskich wojsk w bitwie pod Pueblą z wojskami francuskimi. Miała ona miejsce 5 maja 1862 roku. Wydawałoby się, że to meksykańskie święto obchodzone hucznie w stanie Puebla nie ma wiele wspólnego ze Stanami Zjednoczonymi, jednak obywatele tego kraju bardzo chętnie je obchodzą. To kolejny pretekst do dnia wolnego od pracy, który można wykorzystać na wyjście ze znajomymi do baru. Co amerykanie piją podczas Cinco de Mayo? Oczywiście Tequilę!

Grand Mayan Ultra Aged

Pierwszą, niezwykle popularną nie tylko w Meksyku tequilą jest Grand Mayan Ultra Aged. Jest to mieszanka trzyletniego i czteroletniego trunku z wyczuwalnymi nutami agawy, dębu, czekolady oraz karmelu. Tequila ta sprzedawana jest w Stanach Zjednoczonych w pięknych, ręcznie malowanych butelkach ceramicznych za około 90 dolarów amerykańskich.

Tromba

Wszyscy fani tequili powinni znać tę markę. Tromba to orzeźwiający trunek oferujący lekki, waniliowy aromat z wyczuwalnym dębowym smakiem. Tequila ta doskonale nadaje się do przeróżnego rodzaju drinków oraz oczywiście do klasycznego spożywania.

Patron Extra Añejo

Prawdziwie meksykański trunek doceniany przez wielu amerykanów. Leżakowanie w dębowych beczkach przez ponad trzy lata sprawia, że konsument może dostrzec tutaj nuty bananowe, waniliowe, miodu oraz agawy i dębu.

Casa Noble Selección del Fundador Volume II

Zdecydowana nowość na rynku w Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Casa Noble Selección del Fundador Volume II dedykowana jest osobom z bardziej zasobnym portfelem, ponieważ jedna buteleczka tego trunku kosztuje aż 1 500 dolarów amerykańskich! Jest to potrójnie destylowany rodzaj tequili extra anejo, który leżakował w beczkach wykonanych z białego dębu francuskiego aż przez osiem lat. W smaku można dostrzec nuty wanilii, masła, kwiatów oraz cynamonu.

Cooper & Thief 2016 Sauvignon Blanc

Zestawienie kończy buteleczka warta około 25 dolarów amerykańskich, która zaskoczy wielu amatorów nawet droższych tequili. Tak naprawdę nie jest to nawet żadnej z rodzajów destylatów, a białe wino, które przez ponad trzy miesiące leżakowało w beczkach dębowych po tequili. Konsumenci zauważają wyczuwalne nuty wanilii, dębu oraz miodu.

Źródło: Fortune

Tagi