ŁADUJĘ

Wpisz aby wyszukać

Celebryci chcą zaistnieć czyli La Revolution Sexuelle po polsku

News Polska

Celebryci chcą zaistnieć czyli La Revolution Sexuelle po polsku

Udostępnij

Polski showbiznes jest pełen paradoksów. Wielu ludzi chciałoby w nim zaistnieć, stąd popularność takich programów jak Mam Talent, gdzie w jury zasiadają kontrowersyjni artyści jak na przykład Agnieszka Chylińska. Ale sposobów na zyskanie popularności jest tak dużo, jak samych celebrytów.

źródło: unsplash.com

Poprzez Mam Talent do sławy?

Na castingi do Mam Talent tłumnie przybywają utalentowani (niekiedy jedynie w swojej opinii) ludzie. Każdy z nich wierzy, że zachwyci Polskę i wygra. Druga część kraju zasiada przed telewizorami, aby oglądać zmagania tych osób, ich wzloty, upadki i… wpadki. Ale czy rzeczywiście udział w programie telewizyjnym jest przepustką do sławy? Programy tego typu są głównie kręcone aby zdobyć oglądalność. Nie oznacza to, że nie ma tam szans na zwycięstwo, ale liczą się przede wszystkim również aktualne trendy oraz umiejętność zdobycia sympatii lub współczucia, lub znalezienie innego sposobu na podtrzymanie zainteresowania widzów. Sam talent nie wystarczy! Tak więc nawet po zwycięstwie tylko niewielki procent osób, które zaszły wysoko w programie robi rzeczywistą karierę. Oglądalność podkręcana jest również poprzez dobieranie kontrowersyjnego jury. Media od wielu miesięcy dokładnie studiują wygląd, zachowanie i życie prywatne jurorów, rozdmuchując je do rangi sensacji. „Ofiarą” mediów padła na przykład Agnieszka Chylińska, która według nich walczy z anoreksją, nie oszczędzono również jej prywatnego życia z mężem.

Rewolucja seksualna po polsku

Po zakończeniu programów typu Mam Talent, uczestnicy najczęściej są skazani sami na siebie. Muszą zrobić coś, by podtrzymać zainteresowanie, kuć żelazo, póki gorące. Osoby, które są oddane temu co robią i nie mają parcia na szkło najczęściej osuwają się w zapomnienie. Na ich miejsce pojawiają się inni, jak na przykład artysta o pseudonimie Maddox, który w 2015 roku wziął udział w Mam Talent, ale nie zaszedł za daleko, bo odpadł już w półfinałach, chociaż poparła go sama Agnieszka Chylińska. Nie przeszkodziło mu to w porzuceniu marzeń o wielkiej sławie. Maddox to artysta o niezdefiniowanej płci oraz seksualności, bazujący na tym, że wzbudza szok u publiczności. Zasłynął między innym swoim podobieństwem do… Magdy Mołek. Jego dokonaniem z 2011 roku była płyta, z której pochodzi między innymi piosenka La revolution sexsuelle, zaśpiewana po francusku. Jej tekst opowiada o uprawianiu wolnej miłości. Smaczku dodaje fakt, że nie wiadomo o jaki seks właściwie chodzi, ale najprawdopodobniej gejowski. W tym roku zaś na Maddox powraca z nowym singlem pod tytułem „Qurva”. Już sam tytuł jest mocno kontrowersyjny, a cały teledysk odwołuje się do seksu oraz przemocy. Muzyka nie zachwyca, ale oglądalność rośnie. Maddox najwyraźniej przyjmuje zasadę, że nie ważne jak mówią, byleby mówili.

Zrób tak, by cię widzieli

Pati Sokół to nazwisko, które wielu ludziom nic nie mówi. I ona sama najwyraźniej dobrze o tym wie. Jej próby zaistnienia w X Factor nie przyniosły większego rezultatu. To dlatego pojawiła się na premierze filmu „Ambassada” w 2013 roku ze swastyką namalowaną na policzku. Zaistniała ale w negatywnym sensie. Próbowała jeszcze nieudolnie tłumaczyć się ze swojej wpadki, wyznając między innymi, że jest… Żydówką, ale nie na wiele się to zdało. Dziś, po kilku latach od wpadki, mało kto o niej pamięta.

Na znane nazwisko

Metodą „na znane nazwisko” posługują się dziś różni niszowi artyści, a także osoby, które pragną zaistnieć i zasłynąć właściwie z… nic nie robienia. Sztandarowym przykładem takiego zachowania jest znana na całym świecie rodzina Kardashianów. Członkowie, a raczej członkinie klanu podkreślają na każdym kroku jak bardzo są zapracowane, tworząc markowe ubrania oraz kosmetyki, ale nie oszukujmy się, nie dlatego by oglądać ich zawodowe zmagania miliony ludzi zasiadają przed telewizorem. Bardziej zainteresowani są kolejnymi skandalami, ciążami, partnerami i życiem prywatnym celebrytek. Do niedawna na miano polskich Kardashianek pretendowały Grycanki. Słynne nazwisko wywindowało je wysoko w rankingach popularności. Marta Grycan jest synową założyciela marki, Zbigniewa Grycana, a jej córki jego wnuczkami. Oprócz tego nie słyną z żadnych własnych dokonań. Podobno ich zachowanie było nie w smak samemu Zbigniewowi, który zażądał, by zaprzestały lansowania się kosztem jego nazwiska. Sam nigdy nie próbował się afiszować. Faktycznie po kilku miesiącach popularności o Grycankach teraz cisza. W naszym kraju wciąż ten, kto ma słynne nazwisko, wzbudza zainteresowanie. Przykładem są na przykład córki byłych prezydentów i premierów, które są na tyle przeciętne, że gdyby nie nazwisko, nikt nie byłby nimi zainteresowany. Przykładem są Aleksandra Kwaśniewska, Kasia Tusk, czy Monika Miller, wnuczka byłego premiera Leszka Millera.

Sława z przypadku

Są w naszym kraju osoby, które zdobyły coś, o czym marzyły, czyli popularność, ale prawdopodobnie zupełnie inaczej sobie to wyobrażały. Przykładem jest uczestniczka Top Model, Andżelika Fajcht, która zasłynęła tym, że Dawid Woliński złapał ją za biust. Większość Polaków była tym oburzona, ale dla Andżeliki był to punkt startowy. Od tamtej pory niezbyt utalentowana modelka zaczęła bywać gdzie się dało, na przykład w programie Dzień Dobry TVN, gdzie z niezbyt mądrym wyrazem twarzy udawała, że jest gitarzystką. Andżelika najwyraźniej nie ma na siebie pomysłu. Inaczej jest z Natalią Siwiec, której kariera ma początek w 2012 roku, kiedy zabłysnęła jako seksowna kibic podczas Euro 2012, które odbywało się w Polsce. Siwiec zrobiła wszystko, by się wybić, a pomogło jej w tym przypadkowe zdjęcie, które trafiło do mediów.

Każdy może być fitness guru

Polaków ostatnimi czasy mocno interesują wszelkiego rodzaju metamorfozy. Kto był stary i brzydki, a teraz jest piękny i młody nieodmiennie wzbudza zachwyt. Najczęściej jednak możliwa jest inna zmiana, czyli kto był gruby i nieatrakcyjny, teraz jest szczupły i atrakcyjny. Przoduje tutaj płeć piękna. Zasada jest prosta – jeśli schudłaś, ale jesteś z zawodu dziennikarką sportową lub aktorką, nic nie stoi na przeszkodzie byś została fitness guru. Tego typu spektakularną przemianą nie tylko fizyczną, ale i intelektualną może pochwalić się Karolina Szostak, która zrzuciła nadwagę i wydała poczytną książkę. Pobiła na głowę na przykład Kingę Rusin, która nie przeszła takiej zmiany, zatem jej książka przeszła praktycznie niezauważona. Nieco zapomnianym przykładem zmiany wyglądu jest historia posłanki Anny Kalety.

Po co to wszystko?

Polskimi celebrytami powoduje najczęściej marzenie o sławie. Nie zawsze jest to marzenie o pieniądzach, bo w wielu przypadkach pieniądze już są. Teraz pora na stawianie na rozpoznawalność oraz budowanie własnej marki. Dzięki temu zapewniany jest również kolejny dopływ pieniędzy. I tak osoby, które niewiele sobą reprezentują będą mogły pozwolić sobie na jeszcze więcej.

Tagi