ŁADUJĘ

Wpisz aby wyszukać

Burze w Polsce? Sprawdź gdzie dziś zagrzmi.

News Polska

Burze w Polsce? Sprawdź gdzie dziś zagrzmi.

Udostępnij
burze

burzePiątek trzynastego okazał się być pechowym dla pogody, bo przyniósł ze sobą burze w wielu rejonach Polski. IMGW wydało zagrożenia o wyładowaniach atmosferycznych i burzach z gradem dla siedmiu województw: lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego oraz lubelskiego. Nadal obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia, zatem należy pozostać czujnym i zabezpieczyć mienie. Wszystkie burze mogą nieść za sobą wiele niebezpieczeństw i strat.

Gdzie są burze?

Front burzowy przetacza się od wschodu na północny zachód Polski. Stopniowo burze zaczynają wygasać. Wcześniej w Koninie spadł grad wielkości grochu, a ulice zamieniły się w rwące potoki. Przebieg burz można śledzić na blitzortung. Portal w czasie rzeczywistym pokazuje gdzie występują wyładowania (kolor biały) oraz tereny, na których burze już wygasły. Burze można śledzić nie tylko na terenie naszego kraju, ale także całego świata.

Kiedy zagrzmi?

Jeśli chcesz wcześniej wiedzieć czy miejsce, w którym mieszkasz czy aktualnie przebywasz jest zagrożone burzami możesz skorzystać z portalu estofex tam zawsze aktualne mapy z obszarami narażonymi na front z wyładowaniami, a także wyczerpujący opis ich przebiegu. Niestety opis w języku angielskim. Bezpośrednio o stopniu zagrożenia informuje najczęściej IMGW. Ostrzeżenia można otrzymywać na telefon za pomocą aplikacji RSO, lub śledzić na http://www.pogodynka.pl/ostrzezenia.

Zawsze aktualne informacje o burzach

Chcesz otrzymywać bezpłatne powiadomienia o burzy na mail lub SMSem? Skorzystaj z usług serwisu burzowo.info. To doskonały agregator, który łączy ze sobą przewidywanie oraz aktualne mapy dla naszego kraju. Przewagą portalu jest to, że możesz znaleźć swoją miejscowość i śledzić przebiegający przez nią front wraz z opadami deszczu.

Burze w obiektywie

Wyładowania atmosferyczne to prawdziwa gratka dla fanów fotografii. W Internecie aż roi się od zdjęć, które wykonywane są zarówno przez amatorów jak i zawodowców. Możesz sprawdzić co działo się w wielu miejscach w Polsce za pośrednictwem facebooka. Polscy Łowcy Burz to miejsce pełne filmików i zdjęć, gdzie i Ty możesz udostępnić swoje wyjątkową fotografię, tego magicznego zjawiska. Można tam znaleźć także filmik ze wspominanego wcześniej Konina. Jeśli chcesz napisz komentarz do nas i podziel się relacją z tego co działo się w Twoim mieście.

 

Tagi