Wpisz aby wyszukać

Bayern Monachium na kolanach. Bayern – Stuttgart 1:4

Europa News Polska Sport

Udostępnij

Bayern MonachiumSensacyjnie zakończył się mecz Bayern Monachium kontra VfB Stuttgart. Wynik 1:4 na korzyść dla skwantyfikowanego niżej zespołu ze Stuttgartu to nie lada zaskoczenie. Porażka na zakończenie sezonu Bundesligi to niemiłe rozczarowanie dla kibiców Lewandowskiego i spółki. Polak gola nie zdobył, co dla polskich kibiców może być sygnałem o słabej dyspozycji przed zbliżającym się mundialem w Rosji.

Zwycięstwo tym razem nie dla Bayernu

Początek klęski Bayernu – pierwsza połowa

Bayern Monachium do meczu przystąpił w roli zdecydowanego faworyta. Nic dziwnego w końcu zwycięstwo Bundesligi mieli zapewnione. Obserwując mecz można było odnieść wrażenie, że zespół Lewandowskiego na murawę wyszedł z myślą o pomeczowej fecie. Tą sytuacje wykorzystali zawodnicy ze Stuttgartu. Ich pierwsza akcja zakończona była golem zdobytym przez Glinczka. Kibice na stadionie w Monachium musieli być rozczarowani, że ich ulubiony zespół nie może otrząsnąć się i zacząć grać lepiej. Akcja Lewandowskiego, w której sam na sam z Zielerem nie potrafił oddać strzału.Na szczęście Tolisso wykorzystał jego podanie i zdobył wyrównującą bramkę. Mogło się wydawać, że gracze Bayernu obudzą się i zaczną grać swoją piłkę. Niestety, kibice musieli obejść się smakiem. Było kilka ładnych akcji po jednej i po drugiej stronie, ale do 42. minuty nie zaprocentowało golem. Swoją akcję wykorzystał Donis, uciekając obronie Bayernu, strzelając gola na 2:1 dla drużyny gości.

Bayern Monachium na kolanach – druga połowa spotkania

Ten kto myślał, że drużyna Heynckesa odrobi straty musiał obejść się smakiem. Co prawda w 47. minucie mieli swoją szansę na kontaktowego gola, ale strzał Martineza odbił bramkarz. Kolejny cios przyszedł w 52. minucie, kiedy to Akolo trafił do bramki głową. Bayern był już w tedy na kolanach. Gwoździem do przegranego meczu był drugi gol Glinczka w 52. minucie spotkania. Po stronie zawodników z Monachium trener zdecydował się na zmianę Müllera, a chwilę póżniej z boiska zszedł Ribéry.  Również gracze ze Stuttgartu poczynili zmiany. Zszedł Glinczek, a w jego w miejsce wszedł Marcin Kamiński, w 77. minucie Larsen zmienił Akolo, a w 88. Donis ustąpił miejsca Zimmermannowi. Roszady nie przyniosły zmiany wyniku.

Podsumowanie Bundesligi

Bayern zwyciężył. Tabela po 34. kolejce nie wywróciła się do góry nogami. Status quo zachowane. Różnica taka, że zwycięstwo Hoffenheim zepchnęło Borussię na 4. miejsce. W walce o tytuł Ligii Europy zobaczymy Bayeru Leverkusen i RB Lipsk. O tym czy zobaczymy VfB Stuttgart zadecyduje mecz Bayernu w finale Pucharu Niemiec z Eintracht Frankfurt. Jeśli zespół Lewego odniesie zwycięstwo to ich dzisiejszych rywali zobaczymy w tych rozgrywkach. Wyniki poszczególnych spotkań oraz miejsca zespołów możesz sprawdzić tutaj. Skrót meczu Bayern Monachium kontra VfB Stuttgart obejrzysz na stronie Przeglądu Sportowego.