ŁADUJĘ

Wpisz aby wyszukać

Scott Hutchison, lider zespołu Frightened Rabbit, znaleziony martwy

News Świat

Scott Hutchison, lider zespołu Frightened Rabbit, znaleziony martwy

Udostępnij
smierc scotta hutchinsona

Policja w Szkocji potwierdziła w piątek, że znalezione w czwartkową noc ciało należało do zaginionego frontmena Frightened Rabbit, Scotta Hitchinsona. Ciało odkryto około 20:30. Czasu lokalnego w czwartek w Port Edgar, Queensferry, na zachód od Edynburga, stolicy Szkocji.

Nie podano oficjalnej przyczyny śmierci. Oświadczenie rodziny Hutchisona, wydane w piątek po południu przez szkocka policję, mówi o tym, że wokalista zmagał sie z problemami ze zdrowiem psychicznym.

Cios dla bliskich

„Jako rodzina, jesteśmy całkowicie zdruzgotani tragiczną stratą naszego kochanego Scotta” czytamy w oświadczeniu. „Pomimo jego zniknięcia i niedawnych obaw o jego zdrowie psychiczne, wszyscy pozostaliśmy dobrej myśli I pełni nadziei, że wróci do domu. Scott, jak wielu innych artystów, nie krył sie z uczuciami, czego dowodem są teksty jego utworów I zawartość wielu jego postów w mediach społecznościowych.

Rodzina mówi, że Hutchinson „walczył dzielnie ze swoimi problemami” przez wiele lat. „Depresja jest straszliwą chorobą, która nie daje żadnych ostrzeżeń ani symptomów zanim przyjdzie cię zabrać”, czytamy w oświadczeniu. „Jesteśmy niezmiernie dumni ze Scotta, że był tak otwarty w swoich zmaganiach. Jego gotowość do omawiania tych spraw w domenie publicznej niewątpliwie podniosła świadomość na temat kłopotów z psychiką i dała innym pewność siebie i wiarę przy omawianiu ich własnych problemów. „

Ostatnie słowa

Zaginięcie 36-letniego wokalisty I gitarzysty zgłoszono w środę, był widziany ostatni raz niedaleko hotelu w południowym Queensferry. Hutchinson opublikował tweet we wtorkową noc, w którym odnosił się do swojego życia w czasie przeszłym: „Bądźcie dobrzy dla tych, których kochacie… Nie żyłem zgodnie z ta myślą i to mnie zabija”. 20 minut później zapostował ostatni gorzki tweet: „Odchodzę. Dzięki”

Hutchison założył szkocki indie rockowy zespół Frightened Rabbit w 2003. Ich pierwszy album studyjny “Sing the Greys” z 2006 był wynikiem pracy jedynie Hutchisona i jego brata Granta, perkusisty zespołu. Najnowszy, piąty album, „Painting of a Panic Attack,” został wypuszczony w 2016 przez Atlantic Records. Grupa wystepowała na tegorocznej edycji festiwalu Lollapalooza.

Źródło: Chicago Tribune

Tagi