ŁADUJĘ

Wpisz aby wyszukać

Nie żyje aktorka grająca Lois Lane w filmach Superman. Margot Kidder miała 69 lat

News Świat

Nie żyje aktorka grająca Lois Lane w filmach Superman. Margot Kidder miała 69 lat

Udostępnij

Świat obiegła bardzo smutna wiadomość. Margot Kidder, znana przede wszystkim z odgrywania roli Lois Lane w Supermanie nie żyje. Aktorka grająca w amerykańskich oraz kanadyjskich produkcjach zmarła 13 maja na terenie swojej posiadłości w Livingston w stanie Montana. Dziś poinformowała o tym jej menadżerka, Camilla Pines. Nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną śmierci.

Od najmłodszych lat na ekranie

Swoją karierkę z aktorstwem Margot Kidder rozpoczęła jeszcze w 1969 roku na planie serialu „Wojeck: Przygody w tęczowym miasteczku”. Kilka miesięcy po debiucie na szklanym ekranie zagrała w komedii romantycznej „Gaily, Gaily”, a po roku wystąpiła w „Lubiący się bawić”, gdzie była partnerką Gena’a Wildera. Znaczące dla jej kariery propozycje zaczęła dostawać po roli bliźniaczek w filmie psychologicznym „Siostry” w reżyserii Briana de Palmy, który na ekrany kin trafił w 1970 roku. Cztery lata później zagrała w thrillerze „Czarne święta” oraz w dramacie „Spokojny dzień w Belfaście”. Za ostatnią rolę dostała nagrodę Etrog przyznawaną w Kanadzie dla najbardziej uzdolnionych aktorów. Prawdziwy przełom w karierze Margot Kidder zastąpił po zagraniu w filmie „Superman” Richarda Donnera, gdzie wcieliła się w rolę Lois Lane, reporterki, która skradła serce głównego bohatera. Zadebiutował on w kinach w 1978 roku. Później tą samą rolę zagrała w sequelach z 1981 oraz 1983 roku.

Problemy zdrowotne

Po wypadku samochodowym, który przeżyła w 1990 roku u Margot Kidder wykryto chorobę afektywną dwubiegunową. Od 1996 roku była pod stałą opieką psychiatryczną. Prywatnie spotykała się w premierem Kanady Pierre Trudea, później spotykała się z Brianem De Palmą, by związać się z Thomasem McGuane, z którym miała córkę Maggie. W 1979 roku zaczęła spotykać się z aktorem Johnem Heardem, a w 1983 roku rzuciła go dla reżysera Philipe de Broca. W 1992 roku Margot Kidder miała spore problemy finansowe z którymi uporała się po dwóch latach. Dopiero w 2005 roku oficjalnie stała się obywatelką Stanów Zjednoczonych. Zakupiła dom w Livingston w stanie Montana.

Źródło: nytimes

Tagi